Reakcijas: 2011. gada 15. augusts

Hipsteriski seklais skatījums par notikumiem mežā

MAMMADABA Rīgas kanālmalā ir atklājusi “vēstniecību“, kurā stāsta par Latvijas Valsts Mežu labajiem darbiem, jo mežinieki ir apjautuši, ka Saeimas pirmsvēlēšanu laikā, kad vairums politiķu ir gatavi pārdot dvēseli velnam, lai tiktu pie siles, viņi var sasolīt mežcirtējiem neizdevīgus solījumus (iesaku izlasīt Latvijas Kokmateriālu ražotāju un tirgotāju asociācijas izpilddirektora Kristapa Klausa asociācijas biedriem nosūtīto epastu).

Tamdēļ tiek nopirkti sabiedrībā zināmi ļautiņi (Agenese Kleina un Artūrs Mednis), kuri izceļas ar šauru un aklu skatījumu, šoreiz arī ar atmiņas īsumu (atcerieties, bija raidījums par nežēlīgo Latvijas mežu iznīcināšanu “People & Power – Latvia’s pulp fiction“), lai šie iegalvo rīdziniekiem, ka viss ir kārtībā, baļķvedēju miriādes ir māņi, bet nejēdzīgi lielais kailciršu skaits ir normāla biznesa sekas.

Ojārs

Ojārs Kapteinis: Esmu dzimis un uzaudzis Pārdaugavā, bet pašlaik dzīvoju Maskavas forštatē. Studēju teoloģiju, kompilēju linux kerneli, braucu ar velosipēdu, iestājos par zaļo tautsaimniecību un anarhistisko komunismu. Esmu biedrības PROGRESĪVIE biedrs. skatīt

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebookPinterestGoogle PlusYouTube

40 komentāri to “Hipsteriski seklais skatījums par notikumiem mežā”
 1. Miks Latvis saka:

  Ir kaut kur normāls, ar faktiem pamatots raksts par situāciju Latvijas mežos? Kaut kā man šķiet, ka abas puses bļauj bez faktiem. Kas liek domāt, ka ir sūdīgi? Kāda ir statistika? Cik man zināms, visi ar galvu domājošie mežu cirtēji apzinās, ka pēc meža ciršanas ir jāstāda jauns mežs. Ja mežsaimniekam ir pietiekami daudz mežu, tad ir iespējams izveidot veselīgu ciklu, kurā ir vairākas mežu teritorijas dažādos vecumos, kuras cikliski izzāģē un apstāda.

  • Ojārs saka:

   Jā ir arī zinātniski pamatoti raksti, piemēram šis.

   Par ilglaicību neviens šeit nedomā, jo kailcirtes pēcāk nopārdod skandināviem vai somiem. 

 2. arturs saka:

  Ojār! Absolūti nepamatots, sekls skatījums kā uz konkrēto problēmu, tā uz visu situāciju, ilustrēts ar faktiem kam nav sakara ar konkrēto tēmu, kas minēti šajā rakstā, lika smagi vilties:
  a) publikai.lv kā tiešām uzticamā avotā, ar kuru man šī ir pirmā saskare, un ļoti žēl, ka tāda, tā kā cerēju ka resurss, kurā iesaistīts Didzis M. būs kas nopietnāks un sakarīgāks, balstīts uz reāliem faktiem,
  b) tevī kā sakarīgā viedokļa paudējā, lai gan apskatījos tavu twitter kontu, un sapratu, ka es tev jau sen nepatīku, un šis raksts ir vairāk pret mani nekā pret Latvijas Valsts Meži organizēto PR kampaņu.

  Mammadaba projekta dalībniekiem (nevienam!) netiek maksāts vai kā savādāk atlīdzināta dalība. Projekts nav par koku saudzēšanu vai pret izciršanu, bet par dabas/mežu tūrisma veicināšanu kā tādu. Manuprāt šajā konkrētajā gadījumā jūsu radikālā nostāja ir tikai poza būt pret jebko un visu. Un, kā teicu, redzu šeit interešu konfliktu – it kā autors raksta par to, ka projekts sūds, bet, patiesībā, viņam vienkārši nepatīku es.

  • Ojārs saka:

   Tātad šis konkrētais projekts (vēstniecība) vilina tūristus uz kailcirtēm?

   Un nē, šī reakcija (nevis raksts) nav veltīta speciāli tev, neesi iedomīgs narcis.

   Un izskaidro, ko es esmu nepareizi sapratis? Vai tad Mammadaba nav LVM PR projekts? Vai tad tu nestrādā reklāmas aģentūrā? Un vai tad Latvijas mežus neiznīcina?

   • Šoreiz ir sanācis, ka iedomīgs narciss ir Ojārs. Pazīstot tevi, zinu, ka tieši tāda ir tava ierastā maniere – uzbraukt kādam ļoti personīgi un pēc tam tēlot, ka tas bija tik ārkārtīgi objektīvi. Lai gan, no otras puses, varētu būt vēl sliktāks gadījums – tu tiešām tā domā. Tad man žēl šo Didža labi iecerēto portālu.

   • arturs saka:

    Tā kā tu neko nesaproti, bet runā visādas muļķības, es paskaidrošu – nē, es nestrādāju reklāmas aģentūrā (to nu tev vajadzēja zināt), un kā jau minēju, nevienam no Mammadaba dalībniekiem nekas netiek maksāts, vai kā savādāk kompensēts. Es to daru no sirds un ar prieku, vairojot pozitīvo, nevis negatīvo. Aizvakar braucu ar laivām 20 km, vakar ar velo nedaudz vairāk. Iesaku tev iziet pie dabas un izvēdināt savu heiterea galvu…

    • Ojārs saka:

     pieņemsim, kas tavs vārds ir netīšām ticis Inspired komandas sarakstos… http://pixi.lv/87068

     • rasbainieks saka:

      un kopš kuriem laikiem mediju aģentūra ir reklāmas aģentūra?
      piekrītu mika zemāk teiktajam – kur fakti? nevienā krusta kara pusē vēl nav manīti. neturiet tak sveci zem pūra.

     • Ojārs saka:

      Pieņemsim, ka esmu plebejs (parastais), tamdēļ nezinu atšķirību starp mediju un reklāmas aģentūrām, vari lūdzu izskaidrot?

      Un kādus faktus tu tieši vēlies lasīt? Iesākumā nočeko jau manis samestās saites, visur – te:]

     • rasbainieks saka:

      reklāmas aģentūra taisa reklāmas, mediju aģentūra domā, kur tās likt. tas ir kā pateikt, ka java koderis un tīklu tehniķis ir viens un tas pats, jo visi taču komputerščiki :)

     • Ojārs saka:

      Paldies, tagad zināšu:] Tomēr tas neizslēdz iespējamību, ka kaut kur šajā vēstniecības projektā ir manāma MammaDaba (LVM) un Inspired “sadarbība”.

     • arturs saka:

      Tātad, nezini faktus, un tik bliez savu tuftu :))

     • Un, lai nerastos pārpratumi, piebildīšu, ka personīgas antipātijas (kuras man pret Tevi kā tūtiņdreijeru un jākalpiņu ir diezgan izteiktas) nevajag jaukt ar argumentētu diskusiju, uz kuru Tu savu 140-zīmju-orientētā prāta dēļ acīmredzot neesi spējīgs.

     • Puisis jau stalts, un klōzīte šika. Ja nebūtu tas nodevīgais tukšums actiņās, pat noticētu, ka ideālists!

     • Ojārs saka:

      Reakcijā nepieminēju tavu darbošanos iekš inspired, pieminēju tik, ka abi ar Agnesi nespējat izveidot saķeri LVM pastrādātajām preteklībām mežos, ar viņu “gaišo un jauko” MammaDaba PR kantori. Pārējo jau izvilki pats, ar saviem mazohistiskajiem tekstiem. 

      Un kādu “tuftu” es dzenu?

      N.B. Tici, mana ikdiena ir samērā piesātināta ar ārpus tīmekļa aktivitātēm, arī mežos esmu bieži, tamdēļ arī zinu, kas tur darās.

     • Anonīms saka:

      Arī mediju aģentūras darbojas tajā pašā reklāmu biznesā. Un reklāma, kā mēs zinām, ir propaganda. Apmaksāta vai nē – bet propaganda. Ar to arī atšķiras no žurnālistikas. Un man tā nozare nekad nav patikusi, to arī neesmu slēpis. 

     • rasbainieks saka:

      cik zinu, vēstniecību taisa deep white. ja tas tevi kaut kā mierina :)

     • Ojārs saka:

      ja nemaldos, tad tiem diviem kantoriem ir ļoti “draudzīgas” attiecības, vai ne?

     • rasbainieks saka:

      jā, es tieši nācu piezīmēt, ka tas gan neizslēdz, ka inspired plāno medijus.

     • arturs saka:

      Inspired NAV reklāmas aģentūra, bet tu jau neatšķir… :( (un mums kā mediju aģentūrai NAV nekāda sakara ar LVM, mana dalība projektā ir privāta iniciatīva).

    • Anonīms saka:

     Opā. Kopš kura laika tad bezmaksas brauciens ar laivām nav atlīdzība? ;)

     • arturs saka:

      Bezmaksas brauciens ar laivām?! OMG! Noskaidro faktus! Tā pat kā braukšana ar velo un citas aktivitātes bija manis paša ar kolēģiem organizētas, ne tikai par savu naudu turp nokļūts, bet pirms mani uzaicināja pievienoties akcijai jau mēnešiem iepriekš ieplānotas.

     • Anonīms saka:

      Tad jau tam laivu braucienam nav nekāda sakara ar Mammadaba, ja tas brauciens bija “mēnešiem iepriekš izplānots”? Un “ar kolēģiem organizētas aktivitātes” – tas ir darba ietvaros vai ārpus darba? Tīmbildings? Bet arī tas taču ietilpst biznesā…

      Man šitas sāk atgādināt Krivades un Ārčija kādreiz rīkoto akciju cilvekiemnocilvekiem.lv, kas beigu beigās izrādījās tīrākais PR un naudas lieta.

     • Ojārs saka:

      Nez, tomēr manī mīt aizdomas, ka Artūra Medņa vārdiem nevar ticēt, jo (iespējams) viņš ir krāpnieks un melis. Re’ ko kāds cilvēks ir savācis par Artūru… http://darbadiena.tumblr.com/

  • Ojārs saka:

   Uģis Rotbergs: “Latvijā 3.2 milj ha mežu. Desmit gados kailcirtē esam nocirtuši 400 000 ha. Kāda izskatīsies Latvija pēc 20, 30 gadiem?”

   https://twitter.com/urotbergs/status/103021730095824898

  • Anonīms saka:

   Ja arī kāds kādam nepatīk, tas jau uzreiz automātiski nerada “interešu konfliktu”. Interešu konflikts ir pavisam kas cits. 

   Un, jā, arī man šis “vēstniecības” pasākums šķiet izteikti hipsteriski lēts – tieši tāda poza, kas patiesībā neizsaka neko.

   Mežiem no jūsu aktivitātēm ne silts, ne auksts. Arī manā dzimtajā pusē (Gulbenes raj.) cērt un zāģē uz nebēdu… Aizbrauc, paskaties pats.

  • Anonīms saka:

   Lūk, par koku ciršanu manā dzimtajā pusē. http://www.dzirkstele.lv/portals/vietejas/raksts.html?xml_id=30583

 3. Mežu Latvijā ir ļoti daudz (ap divreiz vairāk nekā 30-tajos gados), turklāt katru gadu ataug vairāk, nekā izcērt. 
  Jāsatraucas nevis par mežu izciršanu, bet par to, ka koksni pa lēto notirgojam skandināviem kā tāda 3rd world country, nevis ražojam paši preci ar PVN un laužamies tirgū (piemēram, mēbeles). 
  Par lauksaimniecības zemju pamešanu atmatā, aizaugšanu un pārmežošanos ir jāstraucas daudz vairāk. 

  • Ojārs saka:

   citēšu:
   Biežāk minētie pašreizējās apsaimniekošanas prakses aizstāvju argumenti ir “mežu platības pieaug”, “izcirstais tiek atjaunots”, “ikgadējais pieaugums pārsniedz izcirsto” un tamlīdzīgi. Lai gan šie apgalvojumi nav nepatiesi, tas diemžēl neliecina, ka mežu apsaimniekošana Latvijā ir ilgtspējīga. Vislielākais ikgadējais pieaugums kokiem ir pirmajās mūža desmitgadēs, kad tie strauji aug, bet ne tuvu vēl nav cērtami. Jaunaudzes izcirstajās platībās un mežs, kas ieaudzis lauksaimniecības zemēs, vēl ļoti ilgi nav piemērots vairumam mežam raksturīgo sugu. Lepoties ar to, ka pieaugums pārsniedz izcirsto, varētu tad, ja koku kā girosa gaļas gabalus mizotu nost pamazām, nevis nocirstu visu uzreiz Šādi uzskati, mūsuprāt, liecina par visai lielu neizpratni meža ekoloģijas un bioloģiskās daudzveidības jautājumos saistībā ar ilgtspējīgu mežu apsaimniekošanu. Šķiet, ka šī viedokļa paudēji ir aizmirsuši, ka, atbilstoši Latvijas Meža politikai un starptautiskiem dokumentiem ilgtspējīga mežsaimniecība ir “mežu pārvaldīšana un izmantošana tādā veidā un apmērā, lai tiktu saglabāta to bioloģiskā daudzveidība, produktivitāte, reģenerācijas spēja, dzīvotspēja un to potenciāls tagad un nākotnē veikt attiecīgās ekoloģiskās, saimnieciskās un sociālās funkcijas vietēja, valsts un globālā mērogā un netiktu nodarīts kaitējums citām ekosistēmām”. Proti, jāņem vērā meža vērtība ne tikai no ekonomiskā, bet arī no bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas un sociālo vajadzību skatupunkta.

   Avots: “Vai meža apsaimniekošana Latvijā ir ilgtspējīga?

   • Tie, kas tagad tiek iestādīti/ieaug, būs atkal pilnvērtīgi meži pēc 70 (vai cik tur) gadiem, right? Tie, kas pirms 10 gadiem tika iestādīti/ieauga, būs pilnvērtīgi meži pēc 60 (vai cik tur mīnus desmit) gadiem… Tie, kas pirms 20 gadiem tika iestādīti/ieauga, būs pilnvērtīgi meži pēc 50 (vai cik tur mīnus divdesmit) gadiem… Tie, kas pirms 30 gadiem… utt. utjpr.
    Kur ir problēma?

    • Ojārs saka:

     Pirmkārt, daudzi privātie pēc nociršanas, mežu atjaunošanu atliek, jo tam nav līdzekļu (nauda tiek notrallināta jaunā kajenē, piemēram).
      
     Otrkārt, mežs nav tikai steri koka, bet arī flora un fauna, par kuru saglabāšanu LVM (arī MammaDaba) ir dziļi nospļauties.

     Treškārt, kamdēļ ir jāizcērt līdz kailcirtei, nevis izlases veidā, paņemot tikai kokus, kam ir pienācis laiks? Mana vecāmāte stāstīja, ka viņas vectēvs zināja katru koku savā mežā, un pirms ciršanas esot to apspriedis ar saimi virtuvē, jo viņiem rūpēja viņu meža ilglaicība. Bet pašlaik ir tā, ka noziedējušu petūniju dēļ, iznīcina visu dārzu, neņemot vērā, ka pārējiem ziediem vēl ir laiks līdz ziedēšanai. 

     • Ja iedziļinās, tad ir gan atsevišķi aspekti – piem, dobumaino koku izciršana, kas nav faunai draudzīgi utt. Jā, par šīm problēmām vērts runāt, bet tad vajag uzreiz, lai ir skaidri saprotams, par ko ir runa – nevis par apjomiem, bet par izciršanas metodēm. Apjomu ziņā pat varētu cirst vēl vairāk – tikai jādara tas daudz gudrāk, dabai saudzīgāk

 4. Klau, Medņa kungs, Tu no visiem lielgabaliem bliez sazin ko par “faktu nezināšanu”, taču pats tā arī neesi komentējis ne šo: http://bit.ly/mPvl2Z , nedz arī šo: http://bit.ly/f2XGah
  Var jau gadīties, ka neesi ar šo info iepazinies, taču pozīcija “mēs esam pozitīvi, nevis heiteri, kritiķi (whoever)” bez faktoloģiska seguma un pamatojuma nerada iespaidu, ka vispār izproti, kas notiek LV mežsaimniecībā. HINT: Painteresējies Latvijas Dabas fondā vai pie Jāņa Kinnas (Tu esi digitāli prodvinutijs čuvaks, gan jau atradīsi!)

Vienlīdzība visiem vai tikai savējiem?

Valsts valodas centra (VVC) lēmums aizliegt sūtīt iedzīvotājiem informatīvas vēstules par bezmaksas veselības pārbaudi krievu valodā izraisīja ilgstošas diskusijas...

Vai žurnālists var būt draugos ar krokodilu?

Veltījums Čīles 11.09.1973 bruņotā apvērsuma 40 gadadienai un visiem žurnālistiem, kuri kļuva par neoliberālisma upuriem. Autora priekšvārds Visi žurnālisti...

Parlamenta vēlēšanas pasaules labākajā valstī

Pirmdien (9. septembrī) vienas no pasaules bagātākās valsts iedzīvotāji dosies pie vēlēšanu urnām, lai nobalsotu 2013. gada parlamenta vēlēšanās....

Bredlijs Menings un brīvības tēls

Vērojot, kā liberālā demokrātija izrēķinās ar Bredliju Meningu, ir jāsaprot, ka sodītāji ir zaudētāji. Turklāt viņi zaudēja vissvarīgākajā karā...

Gruzijas sapnis

Foto: Seth Anderson Šī intervija tapa 2012. gada maijā, kad Saakašvili partijai vēl bija vairākums Gruzijas parlamentā. Kopš “opozīcijas”...

Fašismu ir daudz

Un jo tālāk, jo mazāk atšķirību no „parastā kapitālisma” Ar šo tulkoto rakstu, kura autors ir krievu postmarksisma teorētiķis,...

Tiešā demokrātija ir iespējama

Laikā, kad Tautas partija sāka zaudēt politisko ietekmi un vara pamazām sāka iegult Vienotības rokās, pēdējo pusē arvien aktuālākas...

Sociālais darbs kā atbrīvošanas līdzeklis

Autors: Dima Sergejevičs Avseenkovs, sociālais darbinieks, brīvprātīgo kustības aktīvists Tulkoja un komentēja: Timofejs Nastins Bilde: jimmy brown Nesen kāds...

Ardievu, Čaves!

Venecuēlas prezidenta nāves sakarā Autors: Boriss Kagarlickis, Globalizācijas Studiju Institūta direktors, sociologs, sociālists Tulkoja un komentēja: Timofejs Nastins Bilde:...

Izglītības privatizēšana – solidaritātes graušana

Autors: Noams Čomskis Tulkojums: Timofejs Nastins Bilde: Ray MacLean Jau 25 gadus notiek mērķtiecīgs uzbrukums solidaritātei, demokrātijai un labklājībai...

Eiropa uz nāves gultas

Vairāku Eiropas valstu vadošos medijos ir publicēta vienpadsmit intelektuāļu publiska vēstule. Tās autori brīdina par drīzu Eiropas bojāeju, ja...

Verdzība ir brīvība?

Prostitūcijas legalizācija kā neoliberālās utopijas daļa Nesen draudzene atsūtīja man saiti uz emuāru, kurš pieder visai kolorītam personāžam –...

Pavizinājos metro — joprojām esmu šokā!

Tie heteroseksuāļi galīgi aptrakuši, jau uz eskalatoriem bučojas visu acu priekšā. Un aiz rociņām turas. Drīz jau sāks drāzties...

Kapitālisma apokalipse kā laikmeta gara vektors

Ziemeļatlantijas reģionā kristietības ietekmē ar apokalipsi nereti tiek apzīmēti tālāki vai tuvāki notikumi, kas ir saistīti ar pasaules fizisku...